Pobyty

v Žiarskej doline

Veľká noc na kolibe 2023

3+1 je výhoda priamej rezervácie pre vás

Tri noci zaplatíte, štvrtú máte zadarmo. To sa oplatí 😀 A ak máte možnosť uplatniť si rekreačný poukaz, nezabudnite, radi Vám pripravíme potrebné podklady.
Využite výhodnú ponuku pobytov v Žiarskej doline, priamo pod majestátnym Barancom. Okolitá príroda na jar ponúka romantické prechádzky, odvážne túry pre turistov, ale aj cyklotrasy do okolitých dolín. Západné Tatry sú dokonalým miestom pre strávenie prázdnin v pokoji lesov, ale zároveň na skok od známych lyžiarskych stredísk a aquaparkov.
Počas pobytu môžete posedieť v našej kolibe, pri domácich haluškách, ale aj pri raňajkách, ktoré pripravujeme formou bohatých bufetov.

Minimálny počet prenocovaní sú tri noci.

Chata Standard

Kapacita: 8 osôb, tri oddelené spálne v podkroví (3, 3 a 2 postele), dve kúpeľne, jedáleň s mini kuchynkou a obývacia miestnosť.

Cenník

Tri noci 410 €
Štyri noci 410 €

Cena pobytu zahŕňa: uvítací nápoj.
Miestna pobytová daň 1 €/osoba/noc nie je zahrnutá v cene pobytu.

Chata Helena 15

Exkluzívna chata s kapacitou 15 lôžok v štyroch hotelových izbách (tri dvojlôžkové, jedna 9 lôžková – rodinná s tromi podkrovnými spálňami).
V podzemí budovy sa nachádza bar Skala, perfektný priestor na zábavu či posedenie pre uzavretú skupinu.
Bar Skala disponuje barom, krbom, sedením pre dvadsať osôb, príslušenstvom: chladnička, mikrovlnná rúra, konvica, výčapné zariadenie, taniere, poháre a pod. a vlastnými sociálnymi zariadeniami.

K pobytu ponúkame catering priamo do baru Skala, alebo ponuku jedál v reštaurácii vrátane raňajok.

Cenník

Tri noci 1200 €
Štyri noci 1200 €
Päť nocí 1600 €

Cena pobytu zahŕňa: uvítací nápoj.
Miestna pobytová daň 1 €/osoba/noc nie je zahrnutá v cene pobytu.
Karavan Citroën Giotti Line

 

  • Luxusný model 2021 s očarujúcim talianskym dizajnom
  • Bohatá výbava pre plnohodnotnú dovolenku pre 5 osôb
  • Nízka karoséria menej náchylná na bočný vietor – vhodné pre bežných šoférov
  • Nižšia spotreba a rýchlejší ako alkovňa – vysoký karavan so spálňou nad kabínou
  • Možnosť uplatnenia pobytového poukazu

Výbava

Výbava karavanu: 160 PS motor, zariadená kuchynka, kávovar s kapsulami, chladnička s mrazničkou, klimatizácia, nezávislé kúrenie, menič napätia, elektrická markíza, TV, cúvacia kamera, stôl, stoličky, gril, nosič na bicykle.

Cenník

Minimálna doba prenájmu karavanu je 3 dni, v sezóne LETO (júl a august) je minimálna doba prenájmu 7 dní. Jednorazový servisný poplatok 50 €. Neúčtujeme žiadne kilometrovné, ani iné skryté poplatky. Vratná záloha – kaucia je vo výške 1000 €. Obytné auto Vám môžeme doviezť aj odviezť. Cenu za túto službu Vám vyrátame na požiadanie.
ZĽAVA 10 € / deň pri prenájme na 15 a viac dní v celku.

Akcia „Víkend“ /apríl – máj/ 250 eur / piatok – nedeľa
Prenájom „Mimosezónka“ /apríl – jún/ 120 € / deň
Prenájom „Sezóna Leto“ /júl – august/ 140 € / deň
Prenájom „Jeseň“ /september – október/ 130 € / deň

Obytný príves Hobby Premium

Našu ponuku sme rozšírili aj o prenájom obytného prívesu Hobby Premium 560. Ideálna voľba, ak chcete cestovať nezávisle, ale pritom chcete byť autom mobilný na výlety.

Výbava

Obytný príves komfortne ubytuje 5 osôb, s kuchynkou, toaletou, sprchou a klimatizáciou, ale aj s nezávislým kúrením. Markíza zastreší letné posedenia pri grile.

Cenník

Minimálna doba prenájmu obytného prívesu je 3 dni, v sezóne LETO (júl a august) je minimálna doba prenájmu 7 dní. Jednorazový servisný poplatok 50 €. Neúčtujeme žiadne kilometrovné, ani iné skryté poplatky. Vratná záloha – kaucia je vo výške 800 €. Obytný príves Vám môžeme doviezť aj odviezť. Cenu za túto službu Vám vyrátame na požiadanie.
ZĽAVA 10 € / deň pri prenájme na 15 a viac dní v celku.

Akcia „Víkend“ /apríl – máj/ 110 eur / piatok – nedeľa
Prenájom „Mimosezónka“ /apríl – jún/ 55 € / deň
Prenájom „Sezóna Leto“ /júl – august/ 65 € / deň
Prenájom „Jeseň“ /september – október/ 55 € / deň

Podmienky

Rezervácia obytného vozidla /karavan, obytný príves/

Rezerváciu obytného vozidla môžete realizovať telefonicky, e-mailom alebo online formulárom. Vozidlo Vám rezervujeme po dobu 5 dní. Po zaplatení zálohy 250 € sa dočasná rezervácia mení na záväznú rezerváciu. Zaplatiť zálohu môžete osobne alebo prevodom na číslo, ktoré Vám bude zaslané v rezervačnom formulári. Ak nebude záloha zaplatená do 5 dní od dočasnej rezervácie, rezervácia sa zruší a obytné vozidlo bude ďalej ponúkané ako voľné. Zvyšnú sumu za prenájom je nájomca – klient povinný vyplatiť najneskôr 10 dní pred začatím nájmu a to v hotovosti, alebo bankovým prevodom. V lehote 7 dní pred začatím nájmu si nájomca vyhradzuje nárok na 100% storno poplatok ceny nájmu.


Pri preberaní je potrebné predložiť platný občiansky preukaz, vodičský preukaz (držaný minimálne 5 rokov), vyplatiť kauciu v hodnote 1000 €.

Prebratie obytného vozidla

Obytné vozidlo sa prenajímateľovi odovzdáva vyčistené a skontrolované na vopred dohodnutom mieste. Pri preberaní budete poučený o správnom používaní (30-60 min.). Prevzatie obytného automobilu je v čase od 9:00 do 20:00 hod.

Odovzdanie obytného vozidla

Obytný automobil sa vracia v čase od 8:00 do 18:00 hod. v dohodnutý deň. Pri vrátení obytného automobilu sa kontroluje jeho stav. Pri zistených nedostatkoch je osoba, ktorá mala obytný automobil prenajatý povinná uhradiť škody pri odovzdávaní obytného automobilu. Znečistenie interiéru od 50 do 150 € podľa miery znečistenia, nevyčistené WC + WC nádoba 50 €, nedoplnená palivová nádrž 10 € + hodnota paliva, poškodený interiér obytného automobilu + poškodená výbava obytného automobilu od 50 do 500 €, poškodenie pneumatík od 80 do 150 € na jednu pneumatiku, poškodenie exteriéru (viditeľné škrabance, puknutý nárazník a iná časť automobilu) od 200 € do hodnoty poškodenia. Na karavan je uzatvorená havarijná poistka a klient uhradí sumu vo výške spoluúčasti. Ak bude stav vozidla v poriadku bude prenajatej osobe vrátená kaucia v plnej výške. Poplatok za každý začatý deň za nevrátenie prenajatého obytného vozidla ku dňu ukončenia prenájmu: 300 € / deň / karavan, 150 €/ deň / obytný príves.

Spotrebiče

Varič s troma horákmi funguje na plynovú propánovú bombu. Chladnička s mraziacim boxom funguje kombinovane na plyn a elektrinu (v prípade pripojenia karavanu na elektrickú sieť 230 V v kempingu, alebo inde). Kúrenie aj ohrev vody funguje na plyn. Po zapnutí kúrenia je teplota a voda automaticky udržiavaná na zvolenej teplote pomocou termostatu.

Vybavenie obytného automobilu

Kuchynka je štandardne vybavená príborom a riadom (poháre, príbor, taniere, hrnce, panvica, kávovar). Používať môžete umývadlo v kuchyni aj v kúpeľni, v ktorej je tiež aj sprchový kút a WC. V kufrovej časti sú uložené kempové stoličky a stôl spolu s grilom. V cene servisného poplatku sú 2 plynové bomby a príprava chemického WC.

Čo si zobrať zo sebou

V obytnom automobile sú všetky základné veci potrebné na kempovanie a varenie. Posteľná bielizeň je v cene prenájmu. Odporúčame zobrať si koreniny, tie z hygienických dôvodov neposkytujeme.

Čo je pri jazde zakázané

Pri jazde je zakázané sa pohybovať po obytnom automobile. Je nevyhnutné sedieť na mieste, zapásaný bezpečnostným pásom. Nachádza sa tu celkovo 5 miest s bezpečnostnými pásmi. Max. rýchlosť obytného automobilu je 130 km/h. Všetky strešné a bočné okná sa musia vždy pred jazdou skontrolovať a zavrieť. Počas jazdy je nutné kvôli bezpečnosti mať uzavreté všetky plynové bomby. Všetky finančné sankcie počas doby prenájmu obytného vozidla idú na vrub nájomcu.

Kde je možné s obytným automobilom nocovať?

Nocovať môžete v podstate kdekoľvek podľa vlastného uváženia, je však nevyhnutné dbať na vlastnú bezpečnosť a súkromie. Odporúčame počas cestovania zaparkovať na osvetlenom parkovisku, najlepšie tam, kde už stoja karavany. Vhodné je stáť najmä na vyhradených miestach – kempoch a servisných parkoviskách. Tu je taktiež možné doplniť si zásoby vody, či vyprázdniť odpadovú vodu a chemické WC. V krajinách západnej Európy nájdete na viacerých čerpacích staniciach tzv. karavanové automaty, kde si za nízky poplatok je taktiež možné doplniť či odstrániť vodu atď. Poprosíme, aby ste nevyprázdňovali chemické WC na miestach, ktoré na to nie sú určené. Preto je vhodné kontrolovať stav naplnenia nádrže. Pripomíname bezpečnosť! Neodporúčame brať na cesty cenné veci, karavan nie je trezor, cennosti nechajte doma, prípadne nič nenechávajte na predných sedadlách, aby ste zbytočne nepriťahovali pozornosť dlhoprstých. Vždy dôkladne skontrolujte uzamknutie vozidla pred odchodom, prípadne pred spaním na parkovisku počas cestovania.

Ako je to s vodou, elektrikou a plynom

V obytnom automobile je nádrž na vodu s objemom 100 litrov na sprchovanie, splachovanie WC a umývanie riadu, dve plynové bomby, ktoré zabezpečujú ohrev vody, kúrenie a chod chladničky, dve batérie, jedna na obytnú časť a druhá na motorovú časť auta. Batérie zabezpečujú chod svetiel a čerpadla na vodu. Automobil je vždy potrebné napojiť na externý zdroj elektriky. V „garáži“ sa nachádzajú dve 20 l bandasky s vodou, ako rezerva, v prípade, že by nebola možnosť doplnenia vody z vodného zdroja na servisnom parkovisku, či v kempingu.

Psy a mačky

Z hygienických dôvodov sú akékoľvek zvieratá v obytnom vozidle zakázané!

Prenajímateľ

Prenajímateľ si vyhradzuje právo zrušiť aj záväznú rezerváciu v prípade závažnej poruchy obytného automobilu (havária, poškodenie vyžadujúce si okamžitú opravu a pod.), v takom prípade prenajímateľ o tejto situácii bezodkladne informuje budúceho nájomcu a vráti mu všetky poskytnuté plnenia, najneskôr však do 4 dní od zistenia tejto skutočnosti.

Zrušenie rezervácie

V prípade zrušenia záväznej rezervácie celá zálohová platba prepadá v prospech prenajímateľa.